Úvod » Archiv » Sezona 2018/2019

Přestřelka v Duchcově

publikováno 04.06.2019

Po nepříliš přesvědčivém prvním poločase a trestuhodném výkonu v poločase druhém doma proti Oseku (prohra 2:1) jsme tuto neděli dostali šanci na reparát proti Duchcovu. Šlo o přímý souboj o páté místo, které by mohlo znamenat při troše štěstí i záchranu. Pokyny trenéra o zodpovědném přístupu k utkání tak byly na místě, avšak hned ve 2. minutě utkání vzaly za své. Po našem nedůrazném odkopu se přízemní střelou z hranice šestnáctky ujali domácí vedení. Podobně zodpovědně jako naši hráči ale k utkání naštěstí přistoupili i domácí. V 6. minutě po přesné střele ve formě hrajícího Jakuba Quaisera byl stav utkání 1:1. Z vyrovnání jsme se v podstatě nestihli ani radovat, neboť v 7. minutě jsme opět inkasovali. S odpovědí na tuto branku si naši hráči dali tentokrát načas a krok srovnali až v 32. minutě po rohu a přesné hlavičce Tomáše Pivoňky. Další branka na sebe nenechala dlouho čekat. V 34. minutě jsme se poprvé v utkání ujali vedení po přesném centru z pravé strany a neomylném zakončení Jirky Hubálka. Po hektickém prvním poločase jsme tak odcházeli do šaten za těsného vedení 3:2. Ve druhém poločase jsme však o vedení přišli. Dlouhý výkop propadl naší obranou a útočící hráč se sám před golmanem nemýlil. Další branky již do konce utkání nepadly a o konečném výsledku této přestřelky musely rozhodnout pokutové kopy, v nichž se nám dlouhodobě příliš nedaří. Tentokrát jsme ale smůlu prolomili a po 9 sériích jsme si připsali druhý bod.