Úvod » Archiv » Sezona 2018/2019

Proti mužstvu z Malých Žernosek jsme se po dlouhé době dočkali výhry.

publikováno 22.04.2019

Asi každý tým má soupeře, proti kterému se mu nehraje dobře a který mu jednoduše řečeno svým stylem hry nesedí. Pro nás jsou takovým soupeřem jistě Malé Žernoseky. Úvod utkání tomu ale vůbec nenasvědčoval, neboť do 30. minuty jsme vedli 3:0. První dvě branky byly dokonce až do kuchyně. Nejprve prázdnou brankou nepohrdl Jirka Šimral po přihrávce Tomáše Pivoňky. Tomáš zanedlouho přidal podobným způsobem i druhou branku, tentokráte po přihrávce Leoše Horny. Třetí branka šla rovněž na účet Tomáše Pivoňky, když centrovaný míč z levé strany umístil hlavou na zadní tyč. Poté se ale hra začala značně kouskovat a soupeř se díky řadě standardních situací dostal zpět do zápasu. V poločase jsme tak do šaten odcházeli pouze s jednobrankovým náskokem, o který jsme ve druhém poločase nakonec přišli. Ze slibně rozehraného zápasu jsme tak vytvořili zbytečné drama. Navíc po červené kartě pro Pavla Novotného za nevybíravý zákrok zezadu se naše myšlenky na pokus zvrátit utkání v náš prospěch začaly pomalu rozplývat. Naštěstí se nám v závěru utkání povedla ještě jedna akce. Střídající Jirka Hubálek si od levé lajny naběhl na kolmici mezi beky a přízemní přihrávkou našel na přední tyči Jirku Šimrala, kterého však v této šanci nedovoleně zastavil hostující hráč. Paní rozhodčí chvíli váhala, ale při nastaveném metru v průběhu zápasu musela odpískat pokutový kop. K jeho exekuci se postavila naše další posila David Hlaváček, který zachoval chladnou hlavu a po zemi do půli branky rozhodl o našem vítězství.

V příštím kole se pokusíme přibrzdit na jaře rozjetý Bezděkov, opět v sobotu od 13:30 na domácím hřišti.